1.Выбери правильный вариант. ...London is in ... England. It is ... wonderful city A)-,-,а B)-,the,а C)the,-,- D)the,-,а

1.Выбери правильный вариант. ...London is in ... England. It is ... wonderful city A)-,-,а B)-,the,а C)the,-,- D)the,-,а 2.Перефразируй предложение. ◘There are her books. A)These books are her. B)These books are mine. C)These books are his. D)These books are hers. Очень прошу вас помогите♥
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1- B во втором не понятно что надо сделать.