1 Winter in Aktobe is cold. Witer in Turgen isn't very cold. Model: Winter in Aktobe is colder than in Turgen. 2 Summer in Turgen is hot. Summer in Aktobe is not very hot. 3 Aktobe is a very bus...

1 Winter in Aktobe is cold. Witer in Turgen isn't very cold. Model: Winter in Aktobe is colder than in Turgen. 2 Summer in Turgen is hot. Summer in Aktobe is not very hot. 3 Aktobe is a very busy city. Turgen village is not a very busy place. 4 Aktobe is big. Turgun is not very big 5 Turgen village is small. Aktobe is not very small. 6 Aktobe is a noisy place. Turgen village is not a noisy place. 7 Turgen is a quiet place. Aktobe is not a very quiet place
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Зима в Актобе холодно. Уинтър в Тургень не очень холодно. Модель: Зима в Актобе холоднее, чем в Тургень. 2 Лето в Тургень жарко. Лето в Актобе не очень жарко. 3 Актобе очень занят город. село Тургень не очень оживленное место. 4 Актобе большой. Тургуна не очень большой 5 село Тургень мала. Актобе не очень мало. 6 Актобе является шумное место. село Тургень не шумное место. 7 Тургень тихое место. Актобе не очень тихое место