1. Заполните пропуски местоимениями, производными от no, some или any.…. Entered the room1. Выберите нужное местоимение I am afraid there is nobody/ anybody. . . in the office now. 1. Опровергните высказываниe.\I like something...

1. Заполните пропуски местоимениями, производными от no, some или any. …. Entered the room 1. Выберите нужное местоимение  I am afraid there is nobody/ anybody. . . in the office now.  1. Опровергните высказываниe.\ I like something tasty for dinner.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Somebody entered the room. 1. I am afraid there is nobody in the office now.  1. I don't like sanything tasty for dinner.