1. Заполните пропуски правильной грамматической формой глагола to eat: 1) I often ... soup for dinner. 2) Yesterday they ... vegetables for breakfast. 3) What ... you ... now? 2. Вставьте правильную форму глагола to be или to...

1. Заполните пропуски правильной грамматической формой глагола to eat: 1) I often ... soup for dinner. 2) Yesterday they ... vegetables for breakfast. 3) What ... you ... now? 2. Вставьте правильную форму глагола to be или to have: 1) These boys ... students 2) I ... never been to the USA. 3) They ... not translated this text yet.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I often eat soup for dinner . Yesterday they ate vegetables for breakfast. What are you eating now? 2. These boys are students. I have never been to the USA. They have not translated this text yet