10 предложений Present Simple с отрецательной формой заранее СПАСИБО)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I don’t like to watch TV. I don’t buy magazines about fashion. I don’t drink coffee. We don’t know anything about hedonism. We don’t trust him. She doesn't think about her problems. She doesn't go anywhere. He doesn’t understand his friend. He doesn’t clean his room. They don’t have a dog.