1)can,I,sing.________2)merry,is,pupil,A_____3)is,crocodile,A,long.________4)live,We,in,town,a._________5)Clock,The,is,big,not 6)Can, play,basketball,yoy?____________. из каждого набора слов сделать предложение.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I can sing. 2. Merry is s pupil. 3. Crocodile is a long. 4. We live in a town. 5. The clock is not big. 6. Can you play basketball?