1.Do you get up at 7 o'clock? 2)Do you brush your teeth every day? 3)Do you have a dog? 4)Does your mum often make cakes? 5.Do you usually eat pasta for lunch? 6.Does your friend often play football? ПОМАГИТЕ ПАЖАЛУСТА

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1Yes , l do 2) Yes , I do 3) No , I haven't 4) No, she doesn't 5) Yes , I do 6) Yes , he does Как-то так ...