1. In a few minutes he showed me the article from the last journal. Через несколько минут он показал мне статью из последнего журнала. 2. People obtain a great deal of knowledge from the study of nature. 2. Люди получают огром...

1. In a few minutes he showed me the article from the last journal. Через несколько минут он показал мне статью из последнего журнала. 2. People obtain a great deal of knowledge from the study of nature. 2. Люди получают огромные знания, от исследования природы. 3. Scientists use electronic computers for many different purposes. 3. Ученые используют электронно-вычислительных машин для различных целей. 4. The material was very difficult for our students. 4. Материал был очень сложным для наших студентов. Наити подлежащие и сказуемое
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 - he showed 2 - people obtain 3 - scientists use 4 material was