1)My brother.....a pupil,l....a student 2)My sister ...a painter.She...not engineer. 3)My mother....at work.She a...doctor 4)...you a student?-No,l...not,l...a teaher. 5)Ann...at home .She ..not busy today. Где стоят точки нужн...

1)My brother.....a pupil,l....a student 2)My sister ...a painter.She...not engineer. 3)My mother....at work.She a...doctor 4)...you a student?-No,l...not,l...a teaher. 5)Ann...at home .She ..not busy today. Где стоят точки нужно поставить в настоящую форму(быть).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) is, am 2)is , is 3) is , is 4) are, am, am 5) is , is