1.Образуйте прилагательные. Care ,danger ,noise ,science ,create ,Russia ,wonder. 2.Напишите цифры словами. 1.886 , 56.982 , 1.896 , 9.875, 1812 ,1945

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
если года то две цифры 19 потом 45 год на английском  2)One thousand eight hundred eighty-six   fifty-six thousand nine hundred eighty-two   a thousand eight hundred ninety-six  nine thousand eight hundred seventy-five  nine thousand nine hundred forty-five