1)Read and match. 1.What's this? a.My big sister. 2.Who's she? b.They're books. 3.What are they? c.No, it's a teddy. 4.Who's he ? d.My little brother. 5.Is it a little chimp? e.It's a rubber. 2)Look and read.Then write the na...

1)Read and match. 1.What's this? a.My big sister. 2.Who's she? b.They're books. 3.What are they? c.No, it's a teddy. 4.Who's he ? d.My little brother. 5.Is it a little chimp? e.It's a rubber. 2)Look and read.Then write the names in your notebooks . Hello,I'm 1).......... .This is my mother and father .Their names are 2).......... and 3)....... .4)........ is my big sister and 5)........ is my little brother.We are a happy family! на картинки нарисована девочка (Judy) мама (Linda ) папа (Tom ) малыш в коляски (Brian) мальчик ( Frank) пожалуйста и переведите на русский ( спасибо )
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Что это?  - e. ластик 2. Кто она?  - а. моя старшая сестра 3. Кто они такие? -  b. книги 4. Кто он?  - d. мой младший брат 5. Это маленький шимпанзе? -  с.нет. это медведь Привет, меня зовут 1) Frank. Это мои мама и папа. Их зовут 2) Linda и 3) Tom. 4) Judy - моя старшая сестра и 5) Brian - младший брат. Мы счастливая семья!