1.There was an Old Man in a tree,Who was horribly bored by a Bee;When they said, "Does it buzz?"he replied, "Yes, it does!It's a regular brute of a Bee."(Edward Lear)2.There was a young man who was bittenBy twenty cats and kitt...

1.There was an Old Man in a tree, Who was horribly bored by a Bee; When they said, "Does it buzz?" he replied, "Yes, it does! It's a regular brute of a Bee." (Edward Lear) 2.There was a young man who was bitten By twenty cats and kitten. Cried he, "It is clear My end is quite near No matter! I'll die like a Briton (Anonymous) 3.There was an Old Man of Pekin, Who sat on the point of a pin, He jumped up in pain, That sat down again; That silly Old Man of Pekin (Anonymous) 4.There was once a girl named Ruth,  Who pulled out a very loose tooth;  She started to cry, Was afraid whe would die; But instead she grew a new tooth. (Anonymous) 5.there was a young lady of niger  who smiled when she rode on a tiger  they returned from the ride  whith the lady unside  and a smile on the face of the tiger (Cosmo Monkhouse) Помогите перевести
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Был Старик в дереве, Кому ужасно надоела Пчела; Когда они сказали,  "Это гудит?"он ответил,  "Да, это делает! Это - регулярный скот Пчелы." Был молодой человек, который был укушен Двадцатью кошками и котенком.  Кричавший он, "Это ясноМой конец вполне рядом  Независимо от того! Я умру как британец Был Старик Пекина, Кто сидел на пункте булавки,  Он подпрыгнул в боли,  Это село снова;  Тот глупый Старик Пекина. Был однажды девочка по имени Рут, Кто вытащил очень свободный зуб; Она начала кричать,  Был испуганный кто, умрет;  Но вместо этого она вырастила новый зуб. была молодая особа Нигера  кто улыбнулся, когда она поехала на тигре  они возвратились из поездки из за несторона леди  и улыбка на морде тигра