1)Val is pupil. // False. He is university student. 2)Val lives in one and the same house with Jack. // It's not stated. 3)Jack always has a lot of problems. // True. 4)Now Val's hobby is collecting stamps. // True. 5)Val stopp...

1)Val is pupil. // False. He is university student. 2)Val lives in one and the same house with Jack. // It's not stated. 3)Jack always has a lot of problems. // True. 4)Now Val's hobby is collecting stamps. // True. 5)Val stopped keeping coins in the album. // True. 6)Val interested in taking pictures now. // True. 7)Val is very good at taking pictures. // True.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Val является учеником. Ложь. Он студент университета. 2) Val живет в одном и том же доме с Джеком. Это не указано 3) Джек всегда имеет много проблем. Правда 4) Теперь хобби Вэл собирает марки. Правда 5) Вал перестал держать монеты в альбоме. Правда 6) Вал заинтересован в съемке в настоящее время. Правда 7) Вал очень хорош при съемке. Правда