1.We (to study) English words last lessons.2.We (to study) many English words.3.And we (to study) English words next week.Задание:открыть скобки и вставить правельный глагол.

1.We (to study) English words last lessons. 2.We (to study) many English words. 3.And we (to study) English words next week. Задание:открыть скобки и вставить правельный глагол.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.studied 2.study 3.will study Просто как наша жизнь =)
Гость
1.We  studied English words last lessons. 2.We (study many English words. 3.And we will study  English words next week.