1. Write a, an or some 1) … children 2) … bag of flour 3) … soap 4) … orange 5) … can of cola 6) … carton of milk 7) … hour 8) … cherries 9) … bread

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)  some children 2) a bag of flour 3) a soap 4) an orange 5) a can of cola 6) a carton of milk 7) an hour 8) some cherries 9) some bread
Гость
1) some children 2)  a bag of flour 3)  some soap 4)  an orange 5)  a can of cola 6)  a  carton of milk 7)  an hour 8)  some cherries 9)  some bread