2.2 Complete Bs answers. Some sentences are positive and some negative. Use a verb from this list: be be cat happen have meet play read see see try

2.2 Complete Bs answers. Some sentences are positive and some negative. Use a verb from this list: be be cat happen have meet play read see see try 1 A: What's George's sister like? B: I've no idea. I've never met her. 2. A: How is Amy these days? B: I don't know. I ---her recently. 3. A: Are you hungry? B: Yes. I ---much today. 4. A: Can you play chess? B: Yes, but ---for ages. 5. A: Did you enjoy your holiday? B: Yes, it's the best holiday ---for a long time. 6. A: What's that book like? B: I don't know --- 7. A: Is Brussels an interesting place? B: I've no idea ---there. 8. A: Mike was late for work again today. B: Again? He ---every day this week. 9. A: Do you like caviar? B: I don't know --- 10. A: The car broke down again yesterday. B: Not again! That's the second time ---this week. 11. Who's that woman by the door) B: I don't know ---before.)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Полное БС ответы. Некоторые предложения являются положительными и некоторые отрицательные. Использовать глагол из этого списка: быть котом произошло уже играют, читают увидеть попробовать 1 А: что это сестра Джорджа как? Б: я понятия не имею. Я никогда не встречал ее. 2. A: как Эми в эти дни? Б: я не знаю. Я ее недавно. 3. А: ты голоден? B: Да. Я ---очень сегодня. 4. В: Можете ли вы играть в шахматы? B: Да, но ---на века. 5. Ответ: Вам понравился праздник? B: Да, это лучший праздник ---в течение длительного времени. 6. В: что это за книга? Б: я не знаю --- 7. Ответ: Брюссель интересное место? Б: я не знаю ---нет. 8. А: Майк опоздал на работу сегодня снова. Б: Опять? Он ---каждый день на этой неделе. 9. А: ты любишь икру? Б: я не знаю --- 10. Вчера сломал: машина снова вниз. Б: только не снова! Это уже второй раз ---на этой неделе. 11. Кто эта женщина у двери) Б: я не знаю ---до.)