2. Put the animals under the correct heading. .Bear .Cow .Beetle .Ant .Sheep .Budgie .Guinea pig .Peacock .Giraffe .Crocodile |pets|farm animals|insects|zoo animals|Пожалуйста помогите 25 баллов

2. Put the animals under the correct heading. .Bear .Cow .Beetle .Ant .Sheep .Budgie .Guinea pig .Peacock .Giraffe .Crocodile |pets|farm animals|insects|zoo animals| Пожалуйста помогите 25 баллов
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Pet-Budgie,Guinea pig Farm Animals-cow,sheep Insects-ant,beetle Zoo animals-bear,peacock,crocodile,giraffe