3 номер ребят не дайте мне умереть от этой скуки плиз 10 баллов

Гость
2.The Ancient Egyptians could write . 3. The Ancient Egyptians could build houses . 4. The Ancient Egyptians couldn't drive cars . 5. The Ancient Egyptians couldn't use the Internet. 6. The Ancient Egyptians could swim .