3.Заполни пропуски в предложениях местоимениями в именительном падеже. ______ am Russian. Jack is my brother. ________ is 10 years old. These are my friends. ________ are in my class. Look at the book. ________ is very old! I a...

3.Заполни пропуски в предложениях местоимениями в именительном падеже. ______ am Russian. Jack is my brother. ________ is 10 years old. These are my friends. ________ are in my class. Look at the book. ________ is very old! I and Mary are good friends. _______- are in class5.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I  am Russian. Jack is my brother.He is 10 years old. These are my friends. They are in my class. Look at the book.It is very old! I and Mary are good friends. She  are in class 5.