4) 1. I _____ a businessman. 2. I _____ a pupil. 3. My friends_____ teachers. 4. My uncle_____ a driver. 5. My parents _____ doctors. 6. My cousins _____ vets. 7. My mum _____ a shop-assistant - записать в прошедшем и будущем в...

4) 1. I _____ a businessman. 2. I _____ a pupil. 3. My friends_____ teachers. 4. My uncle_____ a driver. 5. My parents _____ doctors. 6. My cousins _____ vets. 7. My mum _____ a shop-assistant - записать в прошедшем и будущем времени в +, - и ? форме Помогите прошу. Заранее спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-Am 2-Am 3-is 4-is 5-are 6-are 7-is
Гость
1)am 2)am 3)are 4)is 5)are 6)are 7)is