4. Перевести в прошедшее время. 1) I have a nice house near the river . 2) We swim in the lake every summer. 3) Kate travels about Russia every spriny. 4) My parents go to the park every week.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Если надо глаголы, то вот. 1) Had Вместо have 2) Swiming 3) Traveling 4) went вместо go
Гость
2) We swam in the lake every summer. 3) Kate travelsed about Russia every sprint. 4) My parents went to the park every week.