5-9 Английский язык предыдущий следующий Аватар пользователя sergeykorotkov2 I can talk about quantity. Complete with a / an, two, some, any. Jack Have you got (1)... sweets? Fiona No, I haven t hot (2)... sweets but I ve got...

5-9 Английский язык предыдущий следующий Аватар пользователя sergeykorotkov2 I can talk about quantity. Complete with a / an, two, some, any. Jack Have you got (1)... sweets? Fiona No, I haven t hot (2)... sweets but I ve got (3)... chocolate bar Jack Have you got (4)... sandwiches? Fiona yes, I ve got (5)... sandwiches and I ve got (6)... drink Jack Have you got (7)... mobile phone? Fiona No, I haven t got (8)... mobile phone Jack What else have you got? Fiona I ve got (9)... apple and (10)... keys Jack What about rubbish? Have you got (11)...rubbish? Fiona ni, I haven t got (120... rubbish but I ve got (13)... tissues. Помогите Ппппппллллиииизз А то 2 за четверть мне позтавят 2 Комментария Следить Отметить нарушение! 5+3 б Sergeykorotkov2 вчера Комментарии Аватар пользователя Lanovikea мне тоже( Lanovikea вчера Аватар пользователя sergeykorotkov2 дай пять бл Sergeykorotkov2 вчера Аватар пользователя susanna56 Спросите Sergeykorotkov2 больше о вопросе... Аватар пользователя susanna56 Знаете ответ? Добавьте его здесь! Ответить
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.a 2.any 3.some 4.any 5.two 6.some 7.a 8.a 9.an 10.two 11.any 12.any 13.some