5 вопросов: альтернативный вопрос специальный вопрос вопрос к подлежащему вопрос к сказуемому по английски к этому тексту плиз я спать хочу!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 What  did the British doctors worry about? (Special Question) 2 Is fast food typical of the Americans' or British' diet? (Alternative Question) 3 Who advises young people to eat fat food? (Subject question) 4 British doctors advise young people to eat fat food to grow fast, don't they? (Disjunctive Question) 5 Do British doctors advise young people to eat fat food to grow fast? (General Question)