6-7 аббривеатур на казахском языке. можно еще на русском написать,что бы я знала что за аббревиатуры)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Аббревиатура-негізгі сөз тіркестеріне енетін бастапқы сөздер дыбыстарынан немесе бастапқы әріптерден жасалған сөздер. Мысалы;Қр-Қазақстан Республикасы,ҰҒА-Ұлттық Ғылым АкадемиясыТМД- Тәуелсіз Мемлекеттер Достығы. Аббревиатураның бірнеше түрі бар. Екі сөзден құралған-Мопед(мотоцикл+велосипед) Аббревиатура- дыбыстық-әріптік;ГИББД(ги-бэ-дэ-дэ) Аббревиатура-дыбыстық; ГУМ(ГУМ  деп тіке оқылады.)