6 предложений на английском в прошлом времени 6 предложений в настоящим 6 предложений в настоящем

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I was in Germany. She rad this book. My father come in 5 o'clock. I wrote my homework. He drank coffee I live in Kazakhstan. My mother read a magazine. A dog play with ball. My friend eat tomato. I see a Big Ben