7. Спишите предложения, употребив глаголы, данные в скобках, в соответствующем времени, лице и числе: 1. Where you (to be) yesterday? 2. He (to study) very well. He always (to prepare) his lessons. 3. Tomorrow I (to tell) him...

7. Спишите предложения, употребив глаголы, данные в скобках, в соответствующем времени, лице и числе: 1. Where you (to be) yesterday? 2. He (to study) very well. He always (to prepare) his lessons. 3. Tomorrow I (to tell) him about it.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-was 2-studies | prepares 3-will tell