А твой друг настоящий друг? Как он она поступит в следующих ситуациях? You are sad. You are ill. You are unhappy. you haven't got toys You didn t come aut to play.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
U are sad- She brings me a present. U are ill- She sits beside me. U are unhappy- Tries to find out what is wrong. U haven't got toys- She gives me her toys. U didn't come out to play- Starts worrying.