A- We...............(go) shopping. ................(you/want) to come? B- I can't. I...................(Help)mum. A -why...............(you/take) the umbrella? B-it....................(rain) outside. поставить слова в скобках...

A- We...............(go) shopping. ................(you/want) to come? B- I can't. I...................(Help)mum. A -why...............(you/take) the umbrella? B-it....................(rain) outside. поставить слова в скобках в нужную форму, спасибо заранее)))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
are going are you wanted am helping are you taking it is