Адзначце сказы з граматычными памылками. 1.Поезд ишоу цишэй и цишэй и нарэшце спыниуся. 2.Дняпро даужэй за нёман. 3.Сёння быу досыць далека за горадам. 4.Исци далей станавилася усё дранней и дранней

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. Даўжэйшы, а не даўжэй. (даўжэй - гэта прыслоўе, а тут патрэбен прыметнік) 4. Горш, а не дранней (няправільна ўтворана ступень параўнання ад слова "дрэнна")