Альтернативный вопрос:G.B is famous for its royal gardens разделительный вопрос:G.B is famous for its royal gardens специальные вопросы:G.B is famous for its royal gardens

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is G.B famous for its royal gardens or for its parks? G.B is famous for its royal gardens, isn't it? What is G.B. famous for ?
Гость
Is G.B famous or the USA for its royal gardens? G.B is famous for its royal gardens, isn't it? Which gardens is G.B. famous for ?