Английский язык. нужно составить диалоги.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Макдональдс: -Hello. How are you? -…… -I’m fine, too. Thanks. -……. -Oh, no, I can’t. -…… -I don’t think it’s useful for my health. They serve junk food and it contains a lot of calories. -…… -I advise you to eat more vegetables and fruit, dairy products but less fat food. And you’ll be healthy. -…… - By the way, you can join our sports fitness club. -…… -Not at all. See you later. -…… - Bye. 14. Разыграйте с учителем следующую ситуацию. Обсудите с вашим зарубежным другом, что нужно сделать, чтобы быть успешным в жизни: иметь талант, закончить ВУЗ, успешно жениться/ выйти замуж или что-то ещё? Приведите не менее двух причин, почему вы так думаете. Спросите, согласен ли ваш друг с вашим мнением. - Hello, how are you? -…… - I’m OK. I want to discuss with you what things are necessary to be successful. -…… - I think a good education is the main thing to have success. -…… - I suppose that it can give you a well-paid, required job and it can benefit a lot in your future. -…… - In addition, I’d like to say that talent and a happy family life are also very important. How do you feel about it? -…… - OK. I agree. Thank you for your opinion. -…… - Bye. 12. . Разыграйте с учителем следующую ситуацию. Вы хотите пойти на курсы иностранного языка. Ваш друг считает, что не нужно учить иностранный язык, так как это требует много времени и усилий, в то время как всегда можно прибегнуть к услугам переводчика. Вы с ним не согласны. Приведите не менее двух причин, почему необходимо изучать иностранные языки. - Hi! -…… - I’m going to English courses to improve my language. What do you think about it? -…… - I disagree with you, because every educated person should speak at least one foreign language. -…… - By the way, a lot of jobs require the knowledge of foreign languages. -…… - Will you join me? -…… - See you later. Bye! нам это в школе давали, пропуски-говорит учитель
Гость
A: Hello,this is the sports club, how помогите пожалуйста найти произношени
Гость
ну давай:)