Английский. напишите отрицательные предложения. употребите местоимение any. 3.They have got some work to do . .............................work to do. 4.She bought some carrots . .............................carrots . 5.He take...

Английский. напишите отрицательные предложения. употребите местоимение any. 3.They have got some work to do . .............................work to do. 4.She bought some carrots . .............................carrots . 5.He takes some books . .............................books.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
They haven't got any work to do. She didn't buy any carrots. He doesn't take any books.