Английский . Скажите , что это не так : It was slippery . It will be foggy We will be ready He swims in the river They walk in the morning .
Английский .
Скажите , что это не так :
It was slippery .
It will be foggy
We will be ready
He swims in the river
They walk in the morning .
It wasn't slippery(прош. время)
It won't be foggy(буд. время)
We won't be ready (тоже будущее)
He doesn't smim in the river (настоящее)
They don't walk in the morning (настоящее)