Английский язык напиши какое животное ты хотел бы иметь дома дома никакой не хотел бы Почему

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I want dog at home. But my parents don't let me take a puppy. Dogs are so pretty and good. They can help you when you need it, dog is very clever animal.  I don't want to take a snake, they are cold and can bite you.