Answer the questions Have got a brother? Has your mother got fair hair? Have you got a pet? Have you got dark hair? Have you got a doll?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ответы: 1. I have no brother. 2.No, they are not 3. Yes, I have a dog 4. Yes, I have dark hair. 5. Yes, I have many of them
Гость
no, i haven't. i have a sister(тут смотря чего просят. если только краткий ответ, то все классно. но может хотят точно узнать, кто у тебя есть) no, she hasn't. my mother has got black hair. yes, i have. i have a cat\dog\goldfish\rat. no, i haven't. i have got fair hair. yes, i have. i have a doll.