B) Do you want to visit The Elephant Nature Park ? Why\Why not? Write a few sentences

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Необходимо ответить на вопрос:Хочешь ли ты посетить природный парк слонов? Почему да или нет? Необходимо написать несколько предложений 1)  I want to visit the elephant nature park because I like elephants 2) I do not want to visit the elephant nature park because I am afraid of elephants