Был право от глагола ( настоящее простое, настоящее постоянное, настоящее совершенное, прошедшее простое, будущее простое) 1) Look! They (to play) basketball in the park . 2) I (to joing) the society resently. 3) She (to do) th...

Был право от глагола ( настоящее простое, настоящее постоянное, настоящее совершенное, прошедшее простое, будущее простое) 1) Look! They (to play) basketball in the park . 2) I (to joing) the society resently. 3) She (to do) this work tomorrow. 4) Pupils (to go) to school) every day. 5) They (to see) the film yesterday/
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Look! They are playing basketball in the park . 2) I have joined the society recently. 3) She will do this work tomorrow. 4) Pupils go to school) every day. 5) They saw the film yesterday.
Гость
Look! They are playing ... I have joined... She will do... Pupils go... They saw... После ... тоже самое