-Can you tell us, Chris, where Charing Cross is? -It is not very far from Trafalgar Square. -And where do we go from Trafalgar Square, please? -

-Can you tell us, Chris, where Charing Cross is? -It is not very far from Trafalgar Square. -And where do we go from Trafalgar Square, please? -Turn right, and you are there. -And how do we get to Trafalgar Square? -Go up the street round St James's Park. When you see Big Ben just, turn left there. Do you see? Trafalgar Square is not so far. Переведите на русский язык пожалуйста. Срочно нужно! Заранее спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Можете ли вы рассказать нам, Крис, где Чаринг-Кросс? -это не очень далеко от Трафальгарской площади. -и куда нам идти от Трафальгарской площади, пожалуйста? -Поверните направо, и вы там. -и как нам добраться до Трафальгарской площади? -Идите вверх по улице вокруг Сент-Джеймс Парк". Когда вы видите большой Бен, там повернуть налево. Ты видишь? Трафальгарская Площадь-это не так далеко