Change the following collocations using adverbs. Example: a gradual development — to develop gradually 1. reasonable behaviour 2. a fair decision 52 3. a different development 4. a quick adoption 5. a clear interpretation 6. an...

Change the following collocations using adverbs. Example: a gradual development — to develop gradually 1. reasonable behaviour 2. a fair decision 52 3. a different development 4. a quick adoption 5. a clear interpretation 6. an equitable agreement 7. a legal government 8. a formal refusal 9. an entire support 10. a global solution
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Налаштуйте такі установки, колокацій за допомогою прислівники.приклад:поступовий розвиток - розвиток поступово1. розумна поведінка2. справедливе рішення523. інший розвиток4. швидке прийняття5. чітке тлумачення6. справедливе угоду7. юридична уряд8. формальна відмова9. ціла підтримка10. глобальне рішення