Choose the best reply to the phrase: -I have such bad marks at school! - ... 1) You can borrow my book. 2) You should study hard. 3)You can write a test. 4) Lets go to the gym.  5) You must go to school now. Один правильный вар...

Choose the best reply to the phrase: -I have such bad marks at school! - ... 1) You can borrow my book. 2) You should study hard. 3)You can write a test. 4) Lets go to the gym.  5) You must go to school now. Один правильный вариант ответа, чисто для проерки :)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-I have such bad marks at school! - ... 2) You should study hard! — У меня в школе такие плохие оценки! — Тебе нужно учиться усердно.
Гость
Второй ответ(ты должен учиться усерднее)