Choose the opposites. Write them down in pairs. (Подобрать антонимы(слова с противоположным значением) и запишите парами). Помогите пожалуйста под буквой "b". Думать лень :-)
Choose the opposites. Write them down in pairs. (Подобрать антонимы(слова с противоположным значением) и запишите парами).
Помогите пожалуйста под буквой "b".
Думать лень :-)
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
To disagree, to take off, to remember, to be wrong, to stop, to break, to hate, to lose, to open, to take, to stand, to be quiet,
Гость
to agree - to disagree
to put on - to take off
to forget - to remember
to be right - to be wrong
to repair - to break
to love - to hate
to find - to lose
to close - to open
to give - to take
to sit - to stand
to talk - to keep silent