Човен пройшов шлях між двома приятелями за течією річки за 2 год, а проти течії річки за 3 гол 20 за. Знайдіть відстань між пристанями, якщо швидкість течії річки дорінює 4 км/год

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нехай власна швидкість човна дорівнює х км/год, тоді його швидкість за течією річки дорівнює (х+4) км/год, а проти течії - (х-4) км/год. За течією річки човен пройшов 2(х+4) км, а проти течії - 3 ¹/₃ (х-4) км. Знаючи, що ці відстані однакові, складаємо рівняння: 2(х+4) = 3 ¹/₃ (х-4) 2х+8 = 10/3 х - 40/3 Множимо обидві частини рівняння на 3. 6х + 24 = 10х - 40 10х-6х = 24+40 4х = 64 х=64:4 х=16 16 км/год власна швидкість човна. 16+4=20 (км/год) - швидкість човна за течією річки. 20·2=40 (км) - відстань між пристанями. Відповідь. 40 км.