Что едят в России?(в будни,праздники и т.д.) желательно на английском языке(7-9 предложений)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Борщ,вареники,сало і москалів
Гость
In Russia on the table what is there. It is in wide Russian soul that the festive buffet must break from all sorts of Goodies - traditional salad "Olivier", champagne, sandwiches with red caviar, Mandarin oranges and other fruit, cutlets, chops, salads with different ingredients,desserts, seaming and much more.