Circle the correct words 2.i,m_____ready to go out . a)getting b)making c)doing 3.Sid _____sandwiches for his lunch every morning. a)does b)

Circle the correct words 2.i,m_____ready to go out . a)getting b)making c)doing 3.Sid _____sandwiches for his lunch every morning. a)does b)cooks c) makes 4.Things are_____wrong for me today. a)being b)going c)getting 5.Fred ussualy _____a goal for our team a)wins b)scores c)makes 6.i,m_____my house . a)making b)cltaning c)cooking
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. a 3. c 4. b 5. b 6. вы неверно переписали слово под буквой b, но другие два не подходят, значит ответ b (cleaning?)