Clare: Did you go to a summer camp? Paul: No, I didn't. I stayed at home. Clare: Poor Paul. These are not holidays. Paul: But I really had a great time. Clare: What did you do? Paul: I swam in the river, played tennis and visit...
Clare: Did you go to a summer camp?
Paul: No, I didn't. I stayed at home.
Clare: Poor Paul. These are not holidays.
Paul: But I really had a great time.
Clare: What did you do?
Paul: I swam in the river, played tennis and visited my friends. And how did you spend your summer holidays?
Clare: In August we went on a trip to Brighton. It was really exciting. I had a lot of fun there.
Пожалуйста!! Срочно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Перевод, что ли?
Клэр: Ездил ли ты в летний лагерь?
Пол: Нет, не ездил. Я остался дома.
Клэр: Бедняга. Это ведь не каникулы.
Пол: Но я правда замечательно провел время.
Клэр: И что же ты делал?
Пол: Плавал в реке, играл в теннис и навещал моих друзей. А ты как провела летние каникулы?
Клэр: В Августе мы поехали в путешествие в Брайтон. Это было по истине захватывающе. Там было очень весело.
Если же не перевод, то скажите, что именно. Помогу, чем смогу.