Complete the following sentences in a logical way. 1. Education includes different kinds of ... 2. People gain knowledge and understanding about ... 3. There are two types of ... 4. Informal education involves people in ... 5. ...

Complete the following sentences in a logical way. 1. Education includes different kinds of ... 2. People gain knowledge and understanding about ... 3. There are two types of ... 4. Informal education involves people in ... 5. Children learn their language simply by ... 6. People get information or learn skills on ... 7. Formal education is given at ... 8. People enter the system of formal education during ... 9. Teachers expect learners to come to school ... 10. Learners have to pass the exams to show ... 11. General education aims at producing intelligent ... 12. Primary school pupils are taught skills they will ... 13. Almost all young people continue their general education in ... 14. Vocational education prepares students for ... 15. Learners may earn a diploma, a certificate, or ...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Выполните следующие предложения в логическом порядке. 1. Образование включает в себя различные виды ... 2. Люди обретают знание и понимание о ... 3. Существует два вида ... 4. Неформальное образование включает в себя людей в ... 5. Дети учатся их язык, просто ... 6. Люди получают информацию или приобрести навыки по ... 7. Формального образования приведен в ... 8. Люди входят в систему формального образования в ... 9. Учителя ожидают учащиеся приходят в школу ... 10. Слушатели должны сдать экзамены, чтобы показать, ... 11. Общего образования направлена на создание интеллектуальных ... 12. Младших школьников учат навыки, которые они будут ... 13. Почти все молодые люди продолжают их общего образования в ... 14. Среднее образование готовит студентов к ... 15. Учащиеся могут заработать диплом, сертификат или ... тебе надо было перевести?