Да выдзеленых назоўнікаў и дзеяслоу пастауце пытанни. МАТЫЛЁК СЕУ на блакитную кветачку. З самай раницы ДЗЕД КАСИУ лужок. ПТУШКИ АДЛЯТАЮЦЬ у вырай. ГРЫБ ЛЕЗЕ з моху.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
матылёк(што зрабиу?)сеу сеу (на што?)на кветачку дзед(што рабиу?)касиу касиу(што?)лужок птушки(што робяць?)адлятаюць адлятаюць(куды?)у вырай