Дать простые причины любить/не любить разные виды спорта, используя следующие подсказки. I'm good / not very good at. .. Truly speaking, I don't like ... (running, team games etc) because ... But I'm fond of ... because ... (it...

Дать простые причины любить/не любить разные виды спорта, используя следующие подсказки. I'm good / not very good at. .. Truly speaking, I don't like ... (running, team games etc) because ... But I'm fond of ... because ... (it helps me feel healthy). To my mind the most exciting kind of sports is ... Personally I would never go playing ... because it's very .. .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I'm good at football Truly speaking,I don't like running,because I think it's boring But I'm fond of swimming because it helps me feel healthy To my mind the most exciting sport is volleyball Personally I would never go playing basketball because it's very hard