Дайте відповідь на питання:Про які моральні цінності тогочасної людини йдеться в "Повчанні дітям"Володимира Мономаха

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У 60 років Володимир Мономах стає великим князем, енергійний й розумний, він правив твердою рукою, не допускаючи усобиць, за допомогою своїх синів. Розуміючи необхідність морального авторитету для збирання країни, що розсипається, при Володимирі був в веденийкульт Бориса й Гліба, підтримувалося літописання. Я вважаю, що велику роль грали власні літературні твори Володимира, що володів неабияким письменницьким задарма. Їм було б створено три твори, котрі об'єднані под загальною назвою «Повчання» – яскраві зразки староруської літератури. Діяльність Володимира дозволила об'єднати велику частину територї Русі й відсунути годину початку феодальної роздробленості.Смерть Володимира Всеволодовича ознаменувала завершення цілої епохи в історії Давньої Русі. Держава Мономаха через декілька років втратила колишню цілісність й поділилася упродовж десятків земель й князівств. Закінчилася й година переможних походів руських князів проти половецьких ханів. Міжкняжі чвари, котрі розвернулися й набирали сили після смерті Мономаха, надали можливість половецьким ханам перехопити військову ініціативу. І уже ніколи Русі не призначено було б отримати таких славних перемог над хижим половецьким степом, як тоді, коли на чолі ратей стояв великий воїн й полководець, державний діяч й письменник, онук Ярослава – Володимир Всеволодович Мономах.