Даю 20 баллов 3. In your culture. What street events are there in your hometown Use the words the boxes. ____________________________ ____________________ | holiday fairs; | | compete in ...; ...

Даю 20 баллов 3. In your culture. What street events are there in your hometown& Use the words the boxes. ____________________________ ____________________ | holiday fairs; | | compete in ...; | | autumn festivals; | | perform folk dances; | | concerts on holiday days; | | play folk music; | | competitions in running, | | wear folk costumes; | |singing folk songs or chastushkas; | | tell jokes; have fun; | | performances of the city folk choir | | cook and eat | | /folk dance club; | | traditional food; | | pet shows, flower shows | | get prizes | |___________________________| |____________________| In my hometown we have ... For example, last week there was ... The people ... I liked ... It was exciting. I watched ... Soon we ... I am going to ... I think ... Надо перевести, а если вы очень добрый человек, то можете сделать, но я прошу только нормальный перевод, что бы всё было понятно :) Заранее спасибо <3
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
| праздничные ярмарки; | | соревноваться в ...; || осенние фестивали; | | исполняют народные танцы; || концерты на выходные дни; | | играть народную музыку; || соревнования по бегу, | | носить народные костюмы; || Пение народные песни или частушки; | | шутить; повеселись; || выступления городского народного хора | | готовить и есть || / Народный танец клуб; | | Традиционная пища; || домашнее животное шоу, цветок шоу | | получить призы | (ЭТО В РАМКЕ )  В моем родном городе у нас есть ...Например, на прошлой неделе там был ...Люди ...Мне нравится ...Это было захватывающе.Я наблюдал ...В ближайшее время мы ...Я собираюсь ...Я думаю ...